Müslüm Filmiyle Hafızalarımıza Kazınan 8 Müslüm Baba Gerçeği

Gişe rekortmeni Müslüm filmi sayesinde bir çoğumuzun hiç haberi olmadığı, bazılarını ise kulaktan dolma, rivayet olarak bildiğimiz Müslüm Baba gerçekleriyle yüzleşmiş bulunduk. Bir insanın başına daha ne gelebilir ki derken bir yeni olayın daha yaşandığı bir hayattan söz ediyoruz. Aynı zamanda içindeki hümanist kişiliği ne olursa olsun hiç kaybetmemiş birinden..

Müslüm Baba filmindeki oyunculukların da bu zorlu ve acıklı hayatın bize çok başarılı bir şekilde aktarılmasında çok büyük emeği var..

Filmi henüz izlememiş olanlara spoiler niteliğinde olacak olan Müslüm Baba'nın hayatından çarpıcı 8 anıyı sizlerle paylaşmak istedik.

  • Yoksulluk içinde bir çocukluk, alkolik ve ailesine şiddet uygulayan bir baba ve dünya iyisi bir anne..

.

  • Çocukken düzenlenen bir şarkı yarışmasını kazanması sonucu içinde bir umut doğan annesi çocuklarını da alıp babasını terk etmek ister buna çok öfkelenen baba anne ve kız kardeşini oracıkta öldürür.
  • Her şeye rağmen hayata tutunan ve kardeşine sahip çıkan Müslüm kardeşi askerdeyken bir akşam konser çıkışı şöförünün kullandığı araçla bir kaza geçirir ve öldüğü sanılarak morga kaldırılır. Burada mucizevi bir şekilde yaşama tutunup ayaklarını oynattığı için hemen ameliyata alınır.
  • Kafasından aldığı darbe sonucu ameliyat sonrası alnına bir metal plaka yerleştirilir ve bir daha ne eskisi gibi koku alabilir ne de eskisi gibi duyabilir. Bitmek bilmeyen baş ağrıları baş gösterir.

  • Bu sırada askerden sevdiğini görmek için kaçıp gelen kardeşini babası ihbar eder ve kardeşi de vurularak öldürülür.
  • Tüm bunlar onun için büyük travmalar olsa da yine de müzikten asla vazgeçmez. Bu sayede çocukluğundan beri aşık olduğu Muhterem Nur ile tanışma şansı olur.
  • Bir çok zorluğa ve imkansızlıklara rağmen ölene kadar büyük bir aşk yaşarlar.

  • İyilik dolu, bağışlayıcı bir insan olan Müslüm Baba bir konserinde kendisini bıçaklayıp yaralayan hayranını bile affedecek bir yüreğe sahiptir.
Son olarak Müslüm Baba'nın sözleriyle bitirelim:
"Hayat zordu ama yine de güzeldi."